Skip to content

Wydarzenia

image0 (1)

Letnie warsztaty w Galerii OKNO

26 października 2021, 14:49
archiwalne
 

Na letnie warsztaty w Galerii OKNO od 1 do 3 lipca udało nam się zaprosić dr Tomasza Wełnę krakowskiego artystę, grafika i wieloletniego wykładowcę ASP w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się pełnym wachlarzem technik rysunkowych i malarskich, ilustracją i filmem animowanym. Założyciel i prowadzący PRACOWNI OKO, która pomaga rozwijać pasje artystyczne

Warsztaty poprowadzi w dwóch grupach
I grupa dla dzieci od 8 do 11 lat
II grupa dla młodzieży od 13 lat

Program warsztatów dla grupy I

– Od kreski do zwierzaka. Jak rysować różne zwierzęta? Pokażę Ci jak łatwo narysować każde zwierzątko tak, abyś później mogła i mógł narysować każde zwierzę.

– Ach te pawie, papugi i rajskie ptaki! Czyli kolorowe eksperymenty kredkami pastelowymi. Zobaczysz, jak mieszać kolory i uzyskiwać pełne życia obrazy z barwnymi ptakami.

-Jak zrobić własną grafikę?
Pokażę i opowiem o technice graficznej druku wypukłego. Każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie przygotować swoją matrycę i kolorowe odbitki własnej grafiki!

Program dla grupy II

– Perspektywa i martwa natura od podstaw do wyżyn. Kreska i przestrzeń. Dowiedz się, jak narysować wszystkie 3 rodzaje perspektywy linearnej, a później skonstruuj ze mną bryły w przestrzeni. Wspólne rysowanie i indywidualne korekty.

– Anatomia i proporcje. Rysunki dłoni w technice mieszanej. Opowiem Ci i pokażę, jak wyrobić poczucie proporcji i przestrzeni w rysunku na przykładzie Twojej własnej dłoni, którą narysujesz, a ja będę Cię wspierać indywidualnymi korektami. Pokażę Ci też, jak cieniować w technice szrafowania po formie.

– Jedno jabłko, tyle barw. Malarstwo w technice akrylowej. Opowiem o temperaturze koloru i barwach dopełniających. Obserwując jabłko w Twojej dłoni nauczysz się widzieć i mieszać barwy. Oczywiście służę indywidualną korektą i wskazówkami.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy, dodatkowe informacje Anna Panek-Kusz. email: anna@galeriaokno.pl; tel 604 588 465.
Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone informacja zwrotną