Skip to content

Wydarzenia

11 listopada 2021 r. (Wpis na Instagram) (3)

11 listopada 2021 r. – 103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

11 listopada 2021, 17:00
archiwalne
 

11 listopada 2021 r.
103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Zbliża się 103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Poniżej przedstawiamy program uroczystości rocznicowych.

Wieczorem spotkajmy się na Placu Bohaterów…

Prześlemy Wam artystyczny list. Będzie bazował na kulturze, historii i tożsamości lokalnej, w kontekście 103 lat odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasz performance to opowieść stworzona przez mieszkańców i lokalnych artystów. Dla mieszkańców, dla Nas.

Będziemy świętować lokalnie, w sposób nieoczywisty. Po swojemu, międzysektorowo. Bo tworzymy artystyczne przesłanie na dzisiaj, w dobie przemian społecznych i kultywowania tradycji i tożsamości nas Polaków.

Podwieczorek z Niepodległą

Urodziny oznaczają wspólne świętowanie. A my zapraszamy na podwieczorek, gdzie będziemy częstować gości kawą i ciastem. Zapraszamy także Was do przygotowania wypieków – 11 listopada przyjdźcie na podwieczorek i weźcie świąteczne ciasto! Czekamy na Was o 17.15 na Placu Bohaterów.

Jestem Polsko, już jestem!

Zaśpiewamy, zagramy i zatańczymy, aby uczcić tak ważny dla nas Polaków dzień.. Nasz performance to głos lokalnych artystów, Zaprosimy szerokie grono artystów lokalnych do współpracy. Przedstawienie połączy – muzykę, taniec, śpiew, teatr i pantomimę. PERFORMANCE stworzony zostanie przez uczestników projektu, przez nich zaprojektowany, z przygotowaną autorską scenografią. Wszystko w podniosły, ale i radosny sposób. Nad całością czuwa Henryk Lechelt, choreograf i reżyser przedsięwzięcia, a także autor piosenek, które usłyszymy na Placu Bohaterów. W artystycznej przestrzeni zabrzmią słowa naszej lokalnej autorskiej piosenki:

Mam serce biało czerwone, do słońca twarz zwróconą,

Skrzydła Orła na plecach, lecę….

Najważniejsze tego dnia będzie przedstawienie artystycznej wizji Niepodległości. Takie przedsięwzięcia uskrzydlają i pokazują nasze rozumienie świata Na koniec uroczystości zaplanowaliśmy Hymn Polski.

Produkcja: Fundacja Dobro Kultury, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, HTS Słubice, Słubicka BOHEMA.

Patronat medialny: HTS Słubice.

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Słubice24