Skip to content

Wydarzenia

Magia Dwumiasta plakat PL

Magia dwumiasta

16 lipca 2021, 00:00
archiwalne
 

Na pograniczu jest magicznie

Czeka nas niesamowity weekend w niezwykłym miejscu. Ale zanim przeniesiemy się do parku przy SOSIR-ze, nad sadzawkę, magiczną przestrzeń przygotujemy na Placu Bohaterów – tam zobaczymy unikatowy performance teatralno-muzyczno-taneczny ZAMEK GRAALA.

Wszystkie wydarzenia realizowane będą w ramach polsko-niemieckiego projektu Magia Dwumiasta. Tematem przewodnim przedsięwzięcia będzie magia, a świat magii, czarów, mitologii, szczególnie tych, które towarzyszyły naszym przodkom, będzie czymś nowym
i unikatowym dla uczestników wydarzenia. Chcemy przypomnieć tradycję i historię ziem, powrócić do natury i szukać w niej magii.

Magia Dwumiasta ma trzy znaczenia w kontekście współpracy transgranicznej i wspólnej organizacji wydarzenia:

  • magiczne miejsce, które łączy kulturowo, społecznie, ekonomicznie i geograficznie,
  • magiczne miejsce, gdzie od momentu otwarcia granicy kwitnie i rozwija się współpraca we wszystkich obszarach,
  • magiczna przestrzeń – tam, gdzie będą się działy rzeczy niezwykłe, magia, czary, iluzja.

We współpracy polsko-niemieckiej przygotowaliśmy wiele atrakcji dla mieszkańców,
a wszystko odbywać się będzie w strefie magii, tajemnic i sztuki nad sadzawką – warsztaty artystyczne – ceramiczne, taneczne, warsztaty luksografii, magiczne animacje i atrakcje dla dzieci, miasteczko historyczne i warsztaty rzemiosła, plenery artystyczne, strefy relaksu
i wypoczynku. W magicznej przestrzeni scenicznej wystąpią lokalni artyści, tancerze, aktorzy, performersi, zespoły muzyczne i wokalne. A wieczorem NOVUM i Artyści z kolektywu Between_us.

ZAPRASZAMY!!!

Projekt  Magia Dwumiasta współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020, Fundusz Małych Projektów Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA oraz budżetu państwa.