Skip to content

Wydarzenia

Katarzyna Wasiakk

Brahms i Schumann w Parku Lenné – Katarzyna Wasiak

22 sierpnia 2021, 11:00
archiwalne
 

Koncert z cyklu „Brzmienie Lata – Klasyka w Parku”.

Koncert „Brahms i Schumann w Parku Lenné” odbędzie się we Frankfurcie nad Odrą, w niedzielę (22 sierpnia 2021 r.) o godzinie: 11:00 w Parku Lenné.

Katarzyna Wasiak – fortepian Katarzyna Wasiak ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II Stopnia we Wrocławiu, a następnie studiowała w Wiedniu i Berlinie. Jest laureatką licznych międzynarodowych konkursów i stypendiów pianistycznych, występowała na renomowanych festiwalach, takich jak Festiwal Muzyczny Carinthischer Sommer, Schleswig–Holstein Musik Festival, Arsonore Music Festival oraz brała udział w nagraniach dla polskiego, niemieckiego i austriackiego radia oraz dla wytwórni płytowych DUX, Anagram, RecArt i Eda Records. Nagrana przez nią, wspólnie ze skrzypkiem Robertem Kowalskim i kwartetem smyczkowym Noga Quartet, płyta »Mieczysław Weinberg: »Chamber Music« zdobyła Złoty Klucz i tytuł Płyty Roku 2020 francuskiego magazynu muzycznego ResMusica.

Wstęp wolny.

Dostępność miejsc siedzących i poduszek jest ograniczona, ale można przynieść ze sobą koce i prowiant. W przypadku złej pogody koncerty odbędą się w Kościele Mariackim. Należy przestrzegać aktualnie obowiązujących wytycznych dotyczących odstępu i higieny.