Skip to content

Wydarzenia

Brzmienie lata

BRZMIENIE LATA – Klasyka w Parku 

24 lipca 2022, 00:00
koncerty
 

Serdecznie zapraszamy na cykl koncertów klasycznych w najpiękniejszych parkach naszego Dwumiasta! Koncerty w ramach Brzmienia Lata odbywają się podczas Lata Kulturalnego w Dwumieście.

 

24 lipca 2022 r., 11:00, Park am Anger

KONCERT INAUGURACYJNY: ANASTAZJA LUKYANENKO, FORTEPIAN (UA)

Urodziła się 4 stycznia 1981 roku. Edukację muzyczną rozpoczęła w Kijowskiej Specjalistycznej Szkole Muzycznej im. M. Łysenki, kontynuowała ją w Ukraińskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. P.

Czajkowskiego. Laureatka i zdobywczyni dyplomów międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncertowała z wieloma orkiestrami symfonicznymi. Swój poziom zawodowy udoskonalała na kursach istrzowskich u światowej sławy nauczycieli: Susan Starr (USA), Teresy Dusso (Francja) i Michaiła Markowa (Holandia). Koncertowała solo w Filharmonii Kijowskiej i Odeskiej. Jej repertuar obejmuje dzieła różnych epok, od baroku po współczesność. Wielokrotnie brała udział w międzynarodowym festiwalu „Warszawska jesień” (Polska), „Kyiv Music Fest”, „Premiery sezonu”. Pracuje jako solistka w orkiestrze Kijowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Operetki.

30 lipca 2022 r., 19:00, Plac Bohaterów, Słubice

MACIEJ SMOLĄG, FORTEPIAN (PL)

Maciej Smoląg urodził się w 2003 r. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. W 2016 r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach. Od najmłodszych lat koncertuje w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Wiedniu, Moskwie, Brukseli i Stambule.

 

 

31 lipca 2022 r., 11:00, Park św. Gertrudy

PEŁECH & HORNA DUO, DUET GITAROWY  (PL)

Pełech & Horna Duo to duet gitar klasycznych specjalizujący się w wykonywaniu oryginalnych aranżacji w stylu samby, tanga, muzyki latynoamerykańskiej i hiszpańskiej oraz improwizacji jazzowych. Jest to bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się znane kompozycje m.in. Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Pata Metheny’ego, Chicka Corei, Astora Piazzolli. Debiutancki album „Sambalanco” był nominowany do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. Wiosną 2022 r. zespół wydał swoją drugą płytę, którą nagrał wspólnie z gwiazdą pianistyki Leszkiem Możdżerem.

7 sierpnia 2022 r., 11:00, Park Lienau

FACE2FACE, DUET AKORDEONOWY (PL)

Face 2 Face to duet akordeonowy dwóch wszechstronnych i kreatywnych muzyków, który tworzą akordeoniści Paweł Janas i Bartosz Kołsut. Dzięki niezwykłej charyzmie scenicznej i bezgranicznej pasji przełamują bariery między różnymi gatunkami i stylami muzycznymi, tworząc muzykę crossover. Ich talent i umiejętności są doceniane na wielu festiwalach i konkursach muzycznych na całym świecie. Muzycy zdobyli ponad 60 nagród, m.in. w Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Francji.

 

13 sierpnia 2022 r., 16:00, Park Kleista

KONCERT NA PLACU ZABAW (OFERTA SPECJALNA DLA DZIECI)

Specjalny koncert dla najmłodszych, który odbędzie się na placu zabaw w parku. Muzycy zabiorą dzieci w podróż po krainie muzyki klasycznej, a następnie wspólnie będą bawić się w konstruowanie instrumentów i wspólne muzykowanie.

 

 

 

13 sierpnia 2022 r., 19:00, Plac Bohaterów, Słubice

ANNE STEFFENS (SOPRAN), GRZEGORZ SOBCZAK (BARYTON), RALPH ZEDLER (FORTEPIAN) (DE/PL)

Trio wykona znane arie z oper i operetek. Anne Steffens prezentuje na scenie repertuar od baroku po muzykę współczesną. Współpraca z renomowanymi orkiestrami, takimi jak Orkiestra Filharmonii Państwowej Rheinland-Pfalz, Filharmonii Drezdeńskiej i Monachijska Orkiestra Radiowa, poprowadziła sopranistkę przez całe Niemcy, do Szwajcarii, a nawet Stambułu. Grzegorz Sobczak urodził się w Słubicach. Już podczas studiów występował w Operze Poznańskiej, Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej w Rostocku oraz Operze Nova w Bydgoszczy jako Papageno (Czarodziejski flet), Hrabia Almaviva (Wesele Figara), Figaro (Cyrulik sewilski) oraz w tytułowej roli Gianniego Schicchiego. Zdobył III nagrodę i nagrodę promocyjną na Konkursie Maritim w Timmendorfie, jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Młodych Śpiewaków Operowych w Kammeroper Schloss Reinsberg. Pianista Ralph Zedler przez wiele pracował w Meklemburskim Teatrze Państwowym w Schwerin jako solista i repetytor baletu. Od 2011 roku pracuje na niezależnej berlińskiej scenie offowej, głównie w Hauptstadtoper, najmniejszej berlińskiej operze.

14 sierpnia 2022 r., 11:00, Park Kleista

SKRZYPCE I FORTEPIAN – CHRISTIAN SEIBERT I JUNG-WON SEIBERT-OH  (DE)

Jung Won Seibert-Oh jest laureatką I nagrody w konkursie Jungang Verlag dla młodzieży w Korei oraz „Concours Luxembourgeois pour jeunes Soloists”. Już w czasie studiów wykonywała muzykę kameralną, m.in. w założonym przez siebie Oh-Quartett czy poświęconym argentyńskiemu tangu Cuarteto Bando. Po pracy z Filharmonią Drezdeńską i Orkiestrą Gewandhaus w Lipsku Jung-Won Seibert-Oh od 2007 roku jest zastępczynią koncertmistrza drugich skrzypiec Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie. Sukcesy konkursowe pianisty Christiana Seiberta, w tym na Międzynarodowym Konkursie im. Roberta Schumanna w Zwickau, utorowały mu drogę do intensywnej kariery koncertowej zarówno w kraju, jak i za granicą – między innymi w monachijskim Gasteig, salzburskiej Residenz i londyńskiej Wigmore Hall – i przyjęcia do licznych programów sponsorskich. Jego szczególne zainteresowanie muzyką przełomu wieków znalazło artystyczny wyraz w licznych wydawnictwach płytowych, które zostały wysoko ocenione przez międzynarodową prasę.

 

20 sierpnia 2022 r., 19:00, Park Lenné

TUBIS TRIO (PL)

Docenione przez krytyków trio jazzowe tworzą od 2008 roku Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Jak mówi pianista Maciej Tubis: „Słowo jazz zbyt ogranicza i szufladkuje.” W ten sposób powstają utwory z melodyjnymi tematami, ale nieprzewidywalnymi formami. Klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata. Trio inspiracje czerpie z szeroko pojętej muzyki, czasami sięgając nawet po tematy muzyki pop, ale przerobione z największym kunsztem artystycznym.

 

 

21 sierpnia 2022 r., 11:00, Park Lenné

DUET FORTEPIANOWY SHALAMOV (BG/RUS)

Duet fortepianowy Shalamov, założony w 2009 r., to niezwykły zespół: dwoje pianistów, muzyków i artystów, którzy działają w niezwykłej symbiozie – dwie osobowości, każda z własnymi pomysłami i wrażliwością, które odnajdują jedność w tworzeniu muzyki. Mimo młodego wieku, ich współpraca już przyniosła niezwykłe owoce. Jednym z ich największych sukcesów było zdobycie I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ARD w Monachium we wrześniu 2015 roku.

 

 

27 sierpnia 2022 r., 19:00, Park am Anger

ORKIESTRA PAŃSTWOWA / FILHARMONIA GORZOWSKA (DE/PL)

Polsko-niemiecki projekt specjalny w ramach festiwalu. Dwie orkiestry spotkają się, by uczcić 90. urodziny kompozytora filmowego Johna Williamsa. Poza suitami do filmów „Harry Potter” i „Gwiezdne wojny” orkiestra festiwalowa zagra utwory Hansa Zimmera i Wojciecha Kilara.