Skip to content

Wydarzenia

Catori Quartet 1

Catori Quartett – Eine kleine Nachtmusik

21 sierpnia 2021, 19:30
archiwalne
 

Już niedługo kolejny koncert z cyklu „Brzmienie Lata – Klasyka w Parku”.

Koncert „Mozart – Eine kleine Nachtmusik” odbędzie się w Parku Lenné, we Frankfurcie nad Odrą, w sobotę (21 sierpnia 2021 r.) o godzinie: 19:30.

Kwartet smyczkowy Catori Quartett Brandenburskiej Orkiestry Państwowej Klaudyna Broniewska – skrzypce Steffan Hunger – skrzypce Claudia Georgi – altówka Thomas Georgi – wiolonczela Catori Quartett powstał w 2008 roku po wykonaniu Koncertu na kwartet smyczkowy i orkiestrę Louisa Spohra. Składa się z czterech muzyków Brandenburskiej Orkiestry Państwowej, z którą występują również jako soliści. W wolnych chwilach zespół poświęca się twórczości kwartetowej. Do tej pory wypracował bogaty repertuar od baroku po współczesną klasykę. Latem 2013 roku Catori Quartet wystąpił gościnnie w Japonii. Muzycy są również stałymi gośćmi Dni Muzyki we Frankfurcie, koncertując zarówno w Polsce, jak i w regionie Brandenburgii.

Wstęp wolny. Dostępność miejsc siedzących i poduszek jest ograniczona, ale można przynieść ze sobą koce i prowiant. W przypadku złej pogody koncerty odbędą się w Kościele Mariackim. Należy przestrzegać aktualnie obowiązujących wytycznych dotyczących odstępu i higieny.