Skip to content

Wydarzenia

Dzień Kobiet - Future Folk

Dzień Kobiet – Future Folk

8 marca 2022, 19:00
koncerty
 

Słubicki Miejski Ośrodek Kultury wraz z Klubem Prowincja zapraszają na koncert Future Folk z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 08 marca 2022 r., o godzinie 19:00 w Sali Kameralnej.

Future Folk prezentuje nowoczesną wizję muzyki spod samych Tatr.

Podhalańska grupa w składzie: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin (rdzenni zakopiańczycy) i Matt Kowalsky między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożyli mnóstwo świdrującej zmysły elektroniki. Ostrej ale tanecznej i wpadającej w ucho.

O ZESPOLE:

  • Stanisław Karpiel-Bułecka – voc.

Pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka, bratanek Sebastiana Karpiela-Bułecka, wokalisty zespołu Zakopower. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa – freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych zawodników w Polsce i już od 14 lat wywiera ogromny wpływ na rodzimą scenę freeski. Jego drugą, nie mniejszą pasją jest śpiewanie. Kolorowa postać. Góral „pełną gębą”.

  • Szymon Chyc-Magdzin – skrzypce, voc.

Urodzony w Zakopanem w rodzinie góralskiej, od dziecka związany z folklorem. Szkołę podstawową i Liceum Plastyczne im. A. Kenara o kierunku lutniczym ukończył w rodzinnym mieście. Fascynuje się sztuką, maluje i rysuje oraz projektuje wnętrza i meble. Studiował na kierunku Architektura Wnętrz na ASP w Krakowie. Znakomity skrzypek, był członkiem wielu zespołów regionalnych min.: „Klimka Bachledy”, „Budorze”, „Bartusia Obrochty”, „Homernik”, ”Czarne Karakuły” i inne. Odbył wiele podróży po kraju i za granicami. Od roku 2000 współpracuje z zespołem „Krywań”.

  • Matt Kowalsky – elektronika

DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie. W jego dorobku znajduje się wiele autorskich albumów, składanek oraz płyt winylowych. Ostatni w pełni autorski krążek artysty to wydany w 2009 roku w Polsce album “Code” nominowany do Independent Music Awards USA 2010 w kategorii dance/elektronika oraz Polskiej Akademii Fonograficznej – Fryderyki 2010 w kategorii album roku muzyka klubowa.

Future Folk został artystą „trendy” podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2014!! Ich piosenka „Malinowa dziewczyno” zdobyła największą liczbę głosów w głosowaniu sms-owym widzów! W lipcu 2015 r ukazała się druga płyta zespołu „Zbójnicki After”.

Bilety w cenie 50 zł – dostępne w kasie Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury i na stronie: https://www.tiketto.pl/Show/Description/20799