Skip to content

Wydarzenia

Kopia 19-20 listopada 2021 (Wpis na Instagram)

Festiwal transVOCALE

20 listopada 2021, 00:00
koncerty
 

Festiwal transVOCALE od 18 listopada do 20 listopada 2021 r. we Frankfurcie nad Odrą i w Słubicach.

Już za niecały miesiąc festiwal transVOCALE ubarwi nam jeden z listopadowych weekendów.  Po przymusowej zeszłorocznej przerwie wracamy ze zdwojoną siłą i pozytywną energią! Mamy nadzieję, że widzimy się już niedługo!

W naszym Ośrodku Kultury znajdą Państwo broszury z programem całego Festiwalu. Poniżej natomiast podamy Państwu informacje o artystach, którzy wystąpią w naszym Ośrodku Kultury!

19 listopada 2021 r. (piątek)

Godz. 19:00 – Brevki 

To autorski projekt powołany do życia w grudniu 2018 roku przez Paulinę Solską i Grzegorza Kruszakina z potrzeby realizacji własnych pomysłów muzycznych. Z czasem do projektu dołączali kolejni lubuscy muzycy i dziś zespół funkcjonuje w składzie sześcioosobowym. Ich muzyka wprowadza słuchaczy w bardzo przyjemny, pozytywny nastrój za sprawą ujmujących wokali oraz delikatnych, łatwo wpadających w ucho melodii oscylujących wokół klimatu akustycznego pop-rocka.

 

Godz. 20:30 – Dorota i Henryk Miśkiewicz

„NASZA MIŁOŚĆ”

Dorota Miśkiewicz – śpiew, Henryk Miśkiewicz – saksofon
Piotr Orzechowski „Pianohooligan” – fortepian
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas
Michał Miśkiewicz – perkusja
„Nasza Miłość” to pierwszy, wspólny projekt ojca i córki, saksofonisty i wokalistki jazzowej. Nieprzypadkowo powstał on w roku 70. urodzin Henryka Miśkiewicza. Premiera albumu z tym materiałem miała miejsce w marcu.
Dorota i Henryk tworzą zgrany zespół na scenie i w życiu. Tata jest ciepły, opiekuńczy i rodzinny – wyznaje Dorota. Kiedy byliśmy dziećmi, a on wyjeżdżał na zagraniczne koncerty, do każdego z nas (mamy, brata i mnie) pisał osobne listy. W jednej kopercie przychodziły aż trzy – czuliśmy się przez to wyróżnieni.

22:00 – Linia Nocna

Linia Nocna to duet elektroniczny, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec.

Debiutowali w czerwcu 2017 r. singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. Dziś klip do utworu ma ponad milion wyświetleń na YouTubie, został też wykorzystany w ogólnopolskiej kampanii jednego z wiodących banków w Polsce.

W 2018 r. na rynku pojawił się debiutancki album Linii Nocnej „Znikam na chwilę” (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza i Buslava. W tym samym roku na playlistach m.in. Radia Eska i Radia Zet pojawił się utwór „Zielone Żoli”. Pierwszy album zespołu był nominowany do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album roku elektronika.

Całodniowe bilety na koncerty po stronie polskiej (19 listopada 2021 r. – piątek) znajdziecie pod linkiem: https://www.tiketto.pl/Show/Description/20303 

Bilety na piątkowe koncerty w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury są w cenie 60 zł.

20 listopada 2021 r. (sobota) 

Godz. 19:00 – Natalia Iwaniec

Zielonogórzanka, wokalistka, podróżniczka i nauczycielka języka angielskiego, absolwentka szkoły muzycznej w klasie skrzypiec i fagotu. Od najmłodszych lat związana z Zielonogórskim studiem piosenki Erato. Uczestniczka wielu festiwali (Festiwal Anny German, Festiwal Piosenki Rosyjskiej), konkursów piosenki aktorskiej oraz talent show (Bitwa Na Głosy, The Voice of Poland). Jej koncert jest mieszanką poetyckiej wrażliwości z akustycznym brzmieniem okraszonym elementami folku i subtelnej elektroniki. Obecnie pracuje nad swoją pierwszą płytą, na której zadebiutuje również jako współautorka tekstów.

Skład zespołu:
Waldemar Franczyk – drums
Łukasz Malinowski – gitara
Wojciech Pruszyński – piano
Bartłomiej Pietsch – bas
Kosma Müller – skrzypce
Natalia Iwaniec – wokal

Godz. 20:30 – Igor Herbut (solo)

„Pewnego wieczoru, najbliższa mi osoba, zwracając się do mnie,

powiedziała: jeśli czujesz brak czegoś, brak sceny czy, jak mówisz, tęsknisz za bliskim spotkaniem ze słuchaczem – i z samym sobą przez muzykę – to zrób coś takiego… zagraj koncerty w małych miejscach, z utworami ważnymi dla Ciebie, intymnymi, takimi, które kochasz najbardziej, które pisałeś po ważnych sytuacjach w Twoim życiu, z tymi utworami, takie jak ,,Lwia część”, ,,Pizno”, ,,Pollock”. Dla ludzi, którzy chcą to poczuć.

To będzie dla mnie duże wyzwanie…

dla Was pewnie tez.

Nie mogę obiecać, że takie godzinne spotkanie naszpikowane moimi emocjami, intymnością i liryką Was nie zawiedzie i nie znudzi, ale obiecuję, że dam z siebie wszystko.”

Godz. 22:00 – CHEAP TOBACCO

CHEAP TOBACCO to banda wrażliwców, którzy śmiało mówią o tym co czują, co ich boli i co cieszy. Utwór ZOBACZMY SIEBIE zapowiadający nową płytę zespołu „to rozliczanie się z rzeczywistością, w której pokolenie post-kapitalistyczne próbuje poskładać własne myśli. Pokolenie zagubione w rzeczywistości wirtualnej, przepełnionej plastikowymi, kruchymi więziami, które tęskni za prawdą per se, za akceptacją człowieka niezależnie od jego słabości. Muzycznie to powrót do brzmień, na których się wychowywaliśmy, które w pewien sposób nas ukształtowały, jednak przefiltrowanych przez nasze doświadczenia muzyczne i życiowe.”

CHEAP TOBACCO to mocne współczesne brzmienie rockowe pokolenia 30-latków połączone z charyzmatycznym głosem Natalii Kwiatkowskiej, która czterokrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Od 2010 roku, w którym powstał zespół, grany materiał jest w pełni autorski, tworzony z kompozycji Roberta Kapkowskiego, Michała Bigulaka, Bartka Kołodziejskiego i wokalistki, a zarazem autorki tekstów, Natalii Kwiatkowskiej.

Całodniowe bilety na koncerty po stronie polskiej (20 listopada 2021 r. – sobota) znajdziecie pod linkiem: https://www.tiketto.pl/Show/Description/20304

Bilety na sobotnie koncerty w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury są w cenie 100 zł. 

Bilety można również zakupić w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-15:00 na I piętrze.

Program całego wydarzenia znajdziecie na stronie: http://transvocale.eu/

 

Sponsorem tegorocznego Festiwalu TransVOCALE po stronie polskiej jest Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.! Dziękujemy!