Skip to content

Wydarzenia

2021_09_05_Brzmienie Lata - prezent mała ikonka

Koncert – Prezent urodzinowy Brandenburskiej Orkiestry Państwowej z okazji 20-lecia istnienia Kleist Forum

5 września 2021, 11:00
koncerty
 

Ostatni koncert z cyklu „Brzmienie Lata – Klasyka w Parku”.

Koncert „Prezent urodzinowy Brandenburskiej Orkiestry Państwowej z okazji 20–lecia istnienia Kleist Forum” odbędzie się we Frankfurcie nad Odrą, w Parku am Anger, w niedzielę (05 września 2021 r.) o godzinie 11:00.

W programie serenady orkiestrowe Mozarta, Elgara, Czajkowskiego i Dworzaka. Brandenburska Orkiestra Państwowa, Dyrygent: GMD Jörg–Peter Weigle.

Frankfurt nad Odrą, Poczdam, Berlin, Bayreuth, Tokio – to bieguny, między którymi porusza się obecnie Brandenburska Orkiestra Państwowa we Frankfurcie (BSOF). To jedyna orkiestra klasy A w Brandenburgii. Wywiera znaczący wpływ na życie muzyczne swoich głównych siedzib we Frankfurcie nad Odrą i Poczdamie oraz jest jedną z głównych składowych najważniejszych festiwali muzycznych w regionie. Orkiestra jest ściśle związana z Operą Kameralną w Rheinsbergu, występuje co roku na Letnim Festiwalu Muzycznym w Chorin i jest współorganizatorem Polsko–Niemieckich Dni Muzyki nad Odrą. Jako orkiestra przygotowująca odnoszące ogromne sukcesy opery dla dzieci, jest obecnie stałym elementem Festiwalu w Bayreuth.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Dostępność miejsc siedzących i poduszek jest ograniczona, ale można przynieść ze sobą koce i prowiant.

W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Kościele Mariackim.