Skip to content

Wydarzenia

platat_nareszcie

Koncert zespołu Bracia Figo Fagot

19 września 2020, 20:00
koncerty
 

Klub Prowincja ma przyjemność zaprosić na wyjątkowy koncert zespołu Bracia Figo Fagot, który odbędzie się w sobotę 19 września 2020 r., o godz. 20:00. Będzie to również doskonała okazja do świętowania 9 urodzin klubu!

Bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł dostępne w klubie (ilość ograniczona). Bilety zakupione na pierwszy termin utrzymują swoją ważność!

Informacje na temat rezerwacji biletów dostępne pod adresem: bilety@klub-prowincja.pl lub sms 603 952 430.

W związku z sytuacją pandemiczną ilość miejsc ograniczona.

Podczas koncertu usłyszymy największe i hity zespołu oraz najnowsze kawałki promujące nową płytę.

Zespół Bracia Figo Fagot powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. Tworzą go „Figo – Fabian Barłoś“, czyli Piotr Połać (wokal, teksty) oraz „Fagot – Szymon Filip Barłoś“, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).

21 maja 2012 roku nakładem S.P. Records ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana Na Bogatości. Album zawierał utwory znane z serialu Kaliber 200 Volt w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Płyta jeszcze tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży EMPIK.com w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór Bożenka, do którego teledysk obejrzało już ponad 20 milionów użytkowników kanału Youtube.

5 października 2013 na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli, zatytułowany Eleganckie Chłopaki, na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczości, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot.

Trzeci studyjny album braterskiego duetu, Discochłosta, wydany został jesienią 2014 roku. Krytycy nie pozostawili na nim suchej nitki, ale opinie fanów zespołu oraz atmosfera na koncertach świadczą o tym, że Bracia Figo Fagot jeszcze długo ze sceny nie zejdą.

W 2015 roku zespół nie próżnował i wydał kilka nowych singli – Polska, Trzech króli, Lato i Morze czy Dziewczyna zawistna. Utwory te znalazły się na płycie Disco Polo, która została wydana jesienią 2016. Wszystkie cztery albumy formacji zyskały status złotej płyty.