Skip to content

Wydarzenia

Koncert finałowy

Muzyka filmowa bez granic – wielka orkiestra symfoniczna „Brzmienie Lata” 2022 | Frankfurt nad Odrą

27 sierpnia 2022, 19:00
koncerty
 

Lato Kulturalne w Dwumieście Słubice – Frankfurt nad Odrą 2022

     Serdecznie zapraszamy na finałowy koncert festiwalu „Brzmienie Lata – Klasyka w parku” – Muzyka filmowa bez granic. Wielka orkiestra symfoniczna festiwalu „Brzmienie Lata” 2022.

Tegoroczne wakacje w naszym Europejskim Dwumieście zapowiadają się szczególnie interesująco. Mimo, a może właśnie i dlatego, że świat stał się w ostatnim czasie nieprzyjemnie nieprzewidywalny, Słubice i Frankfurt zdecydowały się na przygotowanie wyjątkowego Lata Kulturalnego w Dwumieście.

Celem tego projektu jest stworzenie bogatego, interesującego i skierowanego do różnych grup docelowych programu kulturalnego, dzięki któremu nasi mieszkańcy będą mogli wspólnie i miło spędzić czas, a nasi goście poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca w centrum Europy.
27 sierpnia 2022 r., 19:00, Park am Anger, Frankfurt nad Odrą
Star Wars, Harry Potter, Gladiator, Pan Tadeusz
Muzyka filmowa w symfonicznym wydaniu: BRANDENBURSKIEJ ORKIESTRY PAŃSTWOWEJ ORAZ FILHARMONII GORZOWSKIEJ (DE/PL) pod dyrekcją Moniki Wolińskiej.
Polsko-niemiecki projekt specjalny w ramach festiwalu Brzmienie Lata 2022. Dwie orkiestry spotkają się by uczcić 90. urodziny Johna Williamsa i Wojciecha Kilara. W programie muzyka z filmów m. in. Harry Potter, Gwiezdne wojny, Gladiator, Pan Tadeusz i Pianista.
Dla publiczności przygotowano 2.500 miejsc siedzących. Wstęp wolny.