Skip to content

Wydarzenia

LATO KULTURALNE W DWUMIEŚCIE (Plakat) (2)

No Borders Workshops

24 sierpnia 2022, 09:00
warsztaty
 

No Borders Workshops w ramach Lata Kulturalnego w Dwumieście – Słubice – Frankfurt nad Odrą (24-26 sierpnia 2022 r.)

Pod koniec sierpnia zaczynamy warsztaty muzyczno-produkcyjne NO BORDERS organizowane przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury oraz Messe und Veranstaltungs GmbH z Frankfurtu nad Odrą.
W tym roku Akademia No Borders główny nacisk kładzie na pogłębienie wiedzy w zakresie produkcyjnym. W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury będzie można skorzystać z wiedzy i talentu kilku osobowości polskiego świata muzycznego i produkcyjnego.

Warsztaty:

  • wokal / songwriting / produkcja muzyczna (Mateusz Krautwurst)
  • gitara (Jacek Królik)
  • warsztaty filmowania / montaż video (Grzegorz Mielczarek)
Mateusz Krautwurst
Wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Z zespołem The Positive wystąpił w koncercie „Debiuty 2008” [TVP], zdobył GRAND PRIX Carpathia Festival 2008, został finalistą Vena Music Festival 2008/2010, wystąpił na Sopot TOP Trendy Festiwal 2009. Wygrał odcinek programu „Szansa na Sukces” z zespołem Poluzjanci (TVP, 2011). Jego głos i utwory znaleźć można na płytach innych artystów, lecz również w autorskiej odsłonie albumu The Positive (na płycie gościnnie Natalia Kukulska, Urszula Dudziak i Frenchy).
Od października 2020 roku Mateusz Krautwurst prowadzi autorską audycję pt. „Serdeczne dźwięki” na antenie Trójki.
W 2021 roku Mateusz Krautwurst otrzymał nagrodę ZAiKS za najlepszy tekst koncertu „PREMIERY” 58. KFPP w Opolu (piosenka „Dobre moce” Kasi Moś i Jareckiego).
Jacek Królik
Gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. Absolwent Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite, Kreszendo. Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko, Adamem Sztabą, Ewą Bem, Robertem Chojnackim. Od 1997 r. współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Jest współzałożycielem zespołu Brathanki i współautorem największych sukcesów grupy, w której grał do roku 2009. Wraz z Ryszardem Sygitowiczem i Mietkiem Jureckim, od wielu lat tworzy zespół Giganci Gitar. Od roku 2009 współpracuje z Andrzejem Sikorowskim. Jest autorem muzyki do komedii Juliusza Machulskiego „Ile waży Koń Trojański”. Współtwórca gitarowego projektu Rock Loves Chopin II, w którym grają wybitni polscy instrumentaliści Marek Raduli , Damian Kurasz i Ryszard Sygitowicz. 2 grudnia 2017 ukazała się debiutancka płyta gitarzysty, która uzyskała nominację do nagrody Fryderyk. Od roku 2018 jest szefem muzycznym i członkiem zespołu Krzysztofa Cugowskiego. W roku 2019 wraz z aranżerem Wojciechem Lemańskim i dyrygentem Łukaszem Błaszczykiem powołał do życia symfoniczny projekt Orchestral Rock. W swoim dorobku artysta posiada ponad sto pięćdziesiąt nagranych płyt. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w plebiscytach branżowych pism muzycznych.
Grzegorz Mielczarek
Grzegorz Mielczarek – pochodzi ze Słubic i tutaj stawiał pierwsze kroki w tańcu jak i filmowaniu. Jest jednym z tych, którzy nie lubią mówić a robić. To pozwoliło mu na zrealizowanie wielu ciekawych projektów filmowych począwszy od branży samochodowej, tanecznej, po muzyczną. Mówi, że to nie „sprzęt” filmuje tylko człowiek, który swój pomysł przekłada na obraz. Bardzo dobrze czuje się w podejmowaniu wyzwań, które prócz satysfakcji dają jeszcze mega przygodę.
Posiada kilkuletnie doświadczenie w branży, a przez ten czas zdążyły zaufać mu takie marki jak:
Zielonogórski Ośrodek Kultury, Teatr w Gorzowie, Bisz, Abel, Rademenez, Bis Taxi, Tancbuda Challenge, Spoko Kemp, Boveli Bedding, Vicino, Muzem Ziemi Rawickiej, Poznańskie Muzeum Pyry, Otwarta Strefa Kultury Łazarz, Sofitstudio, Klub Krąg, Fundacja Kreaktywator, Aperio, i wiele innych.
Warsztaty są bezpłatne, we własnym zakresie uczestnicy odpowiadają za nocleg i wyżywienie. Ilość miejsc ograniczona!
Szczegółowy program dostępny na stronie: latokulturalne.slubice-frankfurt.eu 

Każdy uczestnik musi wysłać wypełnioną kartę zgłoszeniową na adres mailowy: guzik@smok.slubice.pl