Skip to content

Wydarzenia

20 LAT UE PLAKAT

„To tu jest Europa” – Celebruj 20-lecie Polski w Unii Europejskiej Razem z Nami!

1 maja 2024, 11:00
wydarzenia
 

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na wyjątkowe wydarzenia, które odbędą się 1 Maja 2024 r., upamiętniając dwie dekady członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Już od porannej godziny zapraszamy na uroczyste otwarcie i wprowadzenie w unikalne wydarzenie pełne kultury, historii i muzyki.
  • Z Andrea Lattari, przeniesiemy się do serca Włoch – poczujcie europejską pasję, a tuż po nim, dajcie się zauroczyć kolorowemu występowi maluchów z „Pinokio”!
  • Zobacz, jak taniec może spajać kultury – Studio Tańca Bohema Słubice zaprezentuje różnorodność tańców Europy!
  • Freddie Mercury Cover Show zabierze Was w rockową podróż po Europie, a klasyka Me & Ms Jacobs zanurzy słuchaczy w wielobarwnym pejzażu kultury europejskiej.
  • Koncert Symfoniczny w Collegium Polonicum, z dyrygentem Howardem Griffithsem oraz muzykami z całej Europy, to wyjątkowy punkt programu obchodów 20-lecia członkostwa Polski w UE.
  • Na Moście Miejskim zapraszamy na wystawę, która będzie prezentować kulturalne i historyczne więzi polsko-niemieckie oraz celebrować 20-lecie Polski w Unii Europejskiej.
Dołącz do nas w tym wyjątkowym świętowaniu! Do zobaczenia 1 Maja – „Europa jest tutaj!”
Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy Interreg VIA Brandenburgia-Polska 2021-2027 w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA.