Skip to content

Wydarzenia

Spiegelbild001m

Warsztaty rysunkowe z artystką, pedagogiem Doris Titze pt „Analityczne odbicie lustrzane: dialog rysunkowy”

31 marca 2022, 17:30
warsztaty
 

Zapraszamy 31 marca o godz. 17.30 do galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury na wyjątkowe warsztaty rysunkowe z artystką, pedagogiem Doris Titze pt „Analityczne odbicie lustrzane: dialog rysunkowy”
Rysunki są czasem bardziej zrozumiałe niż słowa. Dialogi obrazkowe są procesami na kształt komiksów, podobnie jak analityczne odbicie lustrzane. Komiksy często opowiadają historie „bez słów” – podobnie jest z tym ćwiczeniem. Za pomocą papieru transparentnego między dwojgiem ludzi rozwija się dialog, który może pobudzić do nowych przemyśleń, a może i rozwiązań. Powstaje seria obrazków, rysowana na przemian;
Przykład: W serii rysunków zatytułowanej: „Mogę to zrobić!”, otwarcie oczu jest początkiem czynności, która rozwiązuje problem rozpaczy związanej z górą nierozpakowanych pudeł. Ostatecznie pojawia się tu postać pomocnika, który jest na rysunku niewyraźnie od samego początku, ale nie zostaje dostrzeżony. Podobnie też wiele rozwiązań jest już często „ukrytych” w obrazie i chcą zostać dostrzeżone. Nawet jeśli nie wiemy, co zawierają pudełka, powstaje działanie. W tym miejscu rysowniczka zaczęła przyjmować pomoc. (seria ilustracji)
Warsztat przeznaczony dla młodzieży i dorosłych
Wstęp wolny, decyduje kolejność zgłoszeń: tel. 604588463
Warsztat ilustruje praca seminaryjna w HfBK w Dreźnie 2011 r.; DIN A4, ołówek, papier, papier transparentny