Skip to content

Wydarzenia

LINIA - AKFA

Wystawa „Linia” Galerii OKNO w RCAK Zielona Góra

7 czerwca 2024, 18:00
wystawy
 

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Linia” tym razem do Regionalnego Centrum Animacji Kultury już 7 czerwca 2024 r. o godzinie 18.00.

W ramach wystawy prezentujemy dwa cykle: „Sznurek” jako narzędzie twórczej kreacji i „Linie” wypatrzone, zainscenizowane, odkryte, ujawnione.

Jak co roku, członkowie grupy fotograficznej AKFA uruchomili wyobraźnię i wykorzystali możliwości aparatu fotograficznego, aby stworzyć wyjątkowe obrazy. Tym razem tematem poszukiwań była linia. Linia która buduje przestrzeń, wyznacza horyzont, wytycza kierunki, określa formy, tworzy abstrakcje. Sięgaliśmy po różne środki wyrazu. Fotografie inscenizowaliśmy w studio fotograficznym, ale także wypatrywaliśmy motywy w plenerze. Działaliśmy grupowo, inspirując się wzajemnie, ale również indywidualnie, polegając na własnym potencjale twórczym. Wystawa z towarzyszącym kalendarzem to zawsze podsumowanie wieloetapowego procesu twórczego. Zaczyna się od hasła, a potem od pomysłu do realizacji jest wiele dróg, sesji, plenerów, zmian koncepcji, spotkań, dyskusji i wyborów. Prowadzi nas pasja, zaangażowanie, wizualne wyzwania, chęć działania i poznawania. Na wystawie w formie wydruków prezentowana jest tylko niewielka część tego, co powstało.

Mamy nadzieję, że swoimi kadrami zainspirujemy również Państwa do obserwacji i wypatrywania linii. Linii prostych, krzywych, ukośnych – tych, które budują kadr i nastrój w obrazie, są głównym motywem ujęcia albo grają drugie skrzypce. Jak napisał Jerzy Olek: „Liniomania bywa porywającą obsesją”.

W imieniu Grupy AKFA
Anna Panek-Kusz
kuratorka Galerii OKNO
Uczestnicy spotkań fotograficznych: Cholewa, Tomasz Fedyszyn, Dariusz Fidrych, Julia Fulbiszewska, Magda Grochoła, Natalia Janczycka, Gudrun Kissinger, Pola Klimaszewska, Karolina Konczyńska, Emilia Kusz, Iga Kusz, Anna Łysiak, Beata Łysiak, Malwiną Marycka, Julia Mazur, Kamil Mazur-Czerniecki, Kaja Mierzejewska, Dariusz Olechno, Anna Panek-Kusz, Kacper Przywoźny, Alicja Radkiewicz, Katarzyna Skubisz, Fabian Sztachelski, Agnieszka Woźna, Karolina Zielińska
Inspiruje: Anna Panek-Kusz