Skip to content

Wydarzenia

plakat

Wernisaż wystawy malarstwa – Pauliny Konarskiej pt. „Przeobrażenia”

9 maja 2024, 17:00
wystawy
 

Serdecznie zapraszamy do Galerii Małej SMOK 9 maja o godz. 17.00 na wernisaż wystawy malarstwa Pauliny Konarskiej pt. „Przeobrażenia”

Dzień wcześniej 8 maja o godz. 17.00 zapraszamy na warsztaty  z collage, które poprowadzi artystka. Warsztat przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych od 15 lat i jest bezpłatny. 

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, decyduje kolejność zgłoszeń: email anna@galeriaokno.pl; tel. 604588465;

Kim jest Paulina Konarska, jak przebiegała jej artystyczna droga?

Jestem artystką z pasji, talentu i wykształcenia. Kształcę się plastycznie od zawsze- mój dziadek był malarzem, którego obrazami otaczałam się na codzień, skończyłam liceum plastyczne w Zamościu a poźniej studiowałam rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przez wiele lat swojego życia łączyłam sztukę z pracą z ludźmi i wykorzystywałam swój talent jako narzędzie  arteterapeutyczne. Skończyłam kurs arteterapii w Łódzkim Instytucie Psychoterapii, pracowałam w ośrodku dla kobieta oraz jako co-trenerka w szkoleniach umiejętności miękkich. Kierowałam uwagę na edukacje innych natomiast teraz jest czas kiedy zwracam się ku sobie.  Wracam do korzeni.  Nadal wierzę, że sztuka ma piękną, uzdrawiającą moc, dlatego obecnie wolę ją tworzyć i przekazywać innym bezpośrednio w formie obrazów, kolaży i plakatów.

Od dwóch lat mieszkam we Frankfurcie i powoli zaznaczam tu swoją obecność biorąc udział w festiwalu Art an Der Grenze, spotykając się ze studentami oraz wspierając graficznie szkołę dzieci.