Zajęcia
Taniec towarzyski / Studio Tańca BOHEMA
Organizuje, przygotowuje, a także bierze udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych, w gminie, powiecie, w kraju i za granicą – m. in. musicale: Jutro zaczęło się Wczoraj, Biały, Czerwony, Czarny. Widowiska artystyczne: Jestem Polsko, już Jestem, Uczę się Bieli i Czerwieni, Preludium Bożonarodzeniowe, festiwale, koncerty, performance.
Studio Tańca BOHEMA to zajęcia zbiorowe oraz indywidualne – dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
W ofercie:
- sekcja turniejowa „PROJEKT N.M.”
- taniec użytkowy
- pierwszy taniec dla par ślubnych
- zajęcia teatralne
W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury w ramach działalności Studia prowadzone są:
- kurs tańca dla dorosłych początkujących – każda środa 18:40 – 20:00, sala kameralna
- grupa zaawansowana – każda środa 20:10-21:45, sala kameralna
- zajęcia teatralne dla młodzieży i dorosłych – każda środa 17:00-18:30, sala kameralna. Zapraszamy adeptów aktorstwa, w programie między innymi: aktorski proces – słowo, ruch, dźwięk, slalom zmysłów i intelektu. Szykujemy nowy spektakl!
Kontakt i zapisy:
Henryk Lechelt,
Taniec nowoczesny / Dance School Ginger
Dance School Ginger to szkoła tańca, która istnieje w Słubicach od 2017 roku. To miejsce, stworzone z miłości do tańca i muzyki. Na zajęciach łączymy pasję do tańca z energicznym, pełnym niespodzianek podejściem do nauki. Poznajemy podstawy wielu technik tańca nowoczesnego i streetdance. Wyróżnia nas mieszanka różnych stylów tanecznych, od hip-hopu, dancehall, new style do jazz-fanku i highheels. Proponujemy także zajęcia taneczne z elementami gimnastyki artystycznej, akrobatyki i stretchingu.
Takie zajęcia są idealnym rozwiązaniem, gdyż wpływają pozytywnie na prawidłową postawę ciała, poprawiają koordynację ruchową i sprawność fizyczną, pomagają wytrenować gibkość, wytrzymałość i równowagę. Uczą wyrażania emocji, współpracy w grupie, dają dużą dawkę energii i radości.
Instruktorem i założycielem szkoły jest Olga Shabelko, pedagog, profesjonalna tancerka, choreografka i trenerka tańca z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Zapraszamy!
Kontakt i zapisy:
Olga Shabelko
Zapraszamy na zajęcia dzieci i młodzież, które odbywają się w 2 kategoriach wiekowych:
- dzieci w wieku 5-16 lat
- młodzież i dorośli (od 17 roku życia)
Od początku naszej działalności bierzemy czynny udział w zawodach tanecznych i przeglądach artystycznych organizowanych przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, oraz występach i wydarzeniach artystycznych, organizowanych zarówno w Słubicach, jak i w innych miastach, np. we Frankfurcie nad Odrą. Organizujemy także Flash Moby taneczne.
Zespół tańca nowoczesnego Frajda
Zajęcia taneczne to zabawa, rytmika, formy i układy taneczne. Zaczynamy pracę nad układem od zabaw rytmicznych, związanych ściśle z rytmem piosenki, są one proste i łatwe do zapamiętania. Następnie wprowadzane są zabawy taneczne przygotowujące do bardziej złożonych form tanecznych. Kolejny krok to nauka i doskonalenie układów tanecznych w grupach do konkretnie wybranych utworów.
Zespół uczestniczył w wielu festiwalach tanecznych w kraju i zagranicą, np. Koninie, Kielcach, Częstochowie, Zielonej Górze, Sulechowie, Świebodzinie, Szczecinie, Barlinku, a także w Bułgarii i Niemczech. Zespół bierze udział w różnych wydarzeniach artystycznych na poziomie lokalnym.
Zajęcia adresowane są dla dzieci od 4 do 14 roku życia.
Instruktorem grupy jest Beata Kempa, która zajęcia taneczne w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury prowadzi od 22 lat.
Kontakt i zapisy:
Beata Kempa,
Atelier Taneczne Patrycja Janicka
Zajęcia w Atelier prowadzi Patrycja Janicka. Tańczy odkąd pamięta, a może nawet wcześniej. Swoją pracą chce inspirować i przekazywać miłość do tańca. Każdego dnia wyznacza sobie nowe cele do zrealizowania, stara się przekraczać własne granice i podnosi poprzeczkę coraz wyżej. Mimo posiadanych kwalifikacji i wielu nagród za prezentowane choreografie, regularnie uczestniczy w szkoleniach i warsztatach z najlepszymi trenerami z Anglii, Francji i USA.
Kontakt i zapisy:
Patrycja Janicka
Atelier Taneczne to szkoła tańca dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Specjalizujemy się w gimnastyce oraz tańcu w stylach: modern, contemporary i hip hop. Prowadzimy formacje taneczne z uwzględnieniem wieku i stopnia zaawansowania uczestników. Organizujemy obozy treningowe, w których gościnnie uczestniczą starannie dobrani przez nas instruktorzy z całego kraju. Stawiamy na wysoki poziom naszych zajęć i technikę, jednocześnie koncentrując się na ukazywaniu emocji i przeżyć za pomocą choreografii.
Mały Rytmos i Rytmos
Podczas zajęć realizowane są treści związane z problematyką prawidłowego kształcenia i rozwoju głosu: emisja głosu, praca nad dykcją i oddechem, ćwiczenia kształcenia słuchu, ćwiczenia harmoniczne i melodyczne, rozgrzewka aparatu mowy, interpretacja piosenki, praca z mikrofonem, elementy ruchu scenicznego, nauka piosenek z zachowaniem naturalnego głosu.
Zespoły wokalne działają w dwóch grupach wiekowych:
- grupa dziecięca (9-12 lat)
- grupa młodzieżowa (15-16 lat).
Obie grupy chętnie występują w środowisku lokalnym, biorą też udział w festiwalach i konkursach piosenki o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej, zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia, są pozytywnie odbierane przez publiczność i doceniane przez jury.
Zajęcia prowadzi Anna Adamowicz. Z wykształcenia filolog, specjalność – nauczyciel j. polskiego i wiedzy o kulturze, instruktor zespołów wokalnych i solistów z trzydziestoletnim stażem; nagroda „Słubiczanin Roku 2004” w dziedzinie kultury. Zapraszamy!
Kontakt i zapisy:
Anna Adamowicz
Zajęcia prowadzi Edyta Kręgiel. Absolwentka Policealnego Studium Piosenkarskiego w Poznaniu. Laureatka „Szansy na sukces” 2004 z piosenkami Anny Jantar oraz zespołu De Mono. Występowała na licznych festiwalach ogólnopolskich. Ze SMOK-iem związana od 1997 roku. Najpierw jako wokalistka zespołu „Rytmos”, potem jako solistka. Od 2015 roku jest trenerem wokalnym i prowadzi Studio Piosenki SMOK. Bierze udział w różnego rodzaju inicjatywach lokalnych i wzbogaca program artystyczny Preludium Bożonarodzeniowego, Festiwalu transVOCALE, Miejskiego Święta Hanzy. Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat, dlatego jej poświęca największą część wolnego czasu. Swoją pasją próbuje zarazić jedenastoletnią córkę.
Kontakt i zapisy:
Edyta Kręgiel
Studio piosenki SMOK
Na zajęciach stawiam na rozwój wokalny i muzyczny solistów. Uczestnicy uczą się prawidłowej emisji głosu i dykcji, poznają budowę aparatu głosowego. Wspólnie pracujemy nad postawą sceniczną, która jest niezbędna podczas występów. Rozwijamy wrażliwość poprzez poznawanie różnych gatunków muzycznych. Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie nagłośnieniowym, a efekty pracy utrwalamy w studio nagraniowym SMOK-a. Młodzież bierze udział w różnego rodzaju festiwalach i przeglądach, a także występuje podczas lokalnych koncertów i przedsięwzięć.
Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych:
- I grupa – szkoła podstawowa kl. 1-7
- II grupa – szkoła podstawowa kl. 8 oraz szkoła średnia
Każda grupa liczy maksymalnie 5 osób. Taka ilość pozwala na indywidualną pracę z każdym uczestnikiem. Obecnie na zajęcia uczęszcza 9 osób.
Pracownia plastyczna dla dzieci
W zajęciach uczestniczą dzieci od 6 roku życia bawiąc się i poznając magi barw i kolorów. Celem tych zajęć jest zachęcenie do twórczych prób, rozwijających fantazje, dających możliwość ujawnienia indywidualnych zdolności.
Dzieci zapoznają się z różnymi technikami i materiałami plastycznymi:
- ćwiczące wyobraźnie przestrzenną: glina, gips
- hobbistyczne: malowanie na szkle, tkaninie
- rysunkowe: ołówek, węgiel, pastel sucha, olejna
- malarskie: akwarela, tempera, akryl
Są to doskonałe metody na rozwinięcie wśród dzieci zdolności manualnych jak również pobudzenia zamiłowania do sztuki, plastyki od najmłodszych lat.
Zajęcia prowadzą:
Anna Panek-Kusz – Absolwentka ASP w Poznaniu (obecny Uniwersytet Artystyczny). Na gruncie zawodowym łączy działalność twórczą, z prowadzeniem galerii sztuki, oraz organizacją wydarzeń artystycznych w tym również o charakterze edukacyjnym. Pomysłodawca i koordynator wielu przedsięwzięć, warsztatów i projektów artystycznych zarówno dla dzieci, dorosłych jak i międzynarodowego grona artystów. Kurator galerii OKNO i międzynarodowego Festiwalu lAbiRynT. Swoje prace wystawia w Polce i za granicą.
Tomasz Fedyszyn – Studiował na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na wydziale Edukacji Artystycznej. W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury pracuje jako instruktor do spraw fotografii, plastyki i sztuki oraz asystent kuratora galerii OKNO. Czynnie działa jako twórca. Jego ulubionym medium jest malarstwo, ale sięga też po inne środki wyrazu takie jak fotografia i instalacje. Dotychczas swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.
Kontakt i zapisy:
Anna Panek-Kusz
Tomasz Fedyszyn
Pracownia plastyczna
dla młodzieży i starszych
W zajęciach biorą udział osoby w różnym wieku od 13 lat. Zajęcia ukierunkowane są na zdobycie określonych umiejętności warsztatowych, technicznych z zakresu:
- rysunku, malarstwa, grafiki, rzeźby.
Ćwiczenia manualne, plastyczne przeplatane są elementami wiedzy z zakresu historii sztuki jak równie zagadnień dotyczących:kompozycji, perspektywy, świata i cienia.
Uczestnikami są zarówno uczniowie starszych klas podstawowych, młodzież szkół średnich, studenci, jak również osoby starsze – pasjonaci, mieszkańcy Słubic i Frankfurtu, którym uczestnictwo w zajęciach umożliwia weryfikację swoich umiejętności, oraz kontakt z osobami o podobnych zainteresowaniach.
Uczestnicy angażują się w realizowane przez galerie akcje artystyczne, międzynarodowe projekty i plenery.
Pracownia fotograficzna dla dorosłych
AKFA: Autorska Komórka Fotografii Artystycznej
Zajęcia dla osób od 16 lat
Zajęcia prowadzą:
Anna Panek-Kusz – Absolwentka ASP w Poznaniu (obecny Uniwersytet Artystyczny). Na gruncie zawodowym łączy działalność twórczą, z prowadzeniem galerii sztuki, oraz organizacją wydarzeń artystycznych w tym również o charakterze edukacyjnym. Pomysłodawca i koordynator wielu przedsięwzięć, warsztatów i projektów artystycznych zarówno dla dzieci, dorosłych jak i międzynarodowego grona artystów. Kurator galerii OKNO i międzynarodowego Festiwalu lAbiRynT. Swoje prace wystawia w Polce i za granicą.
Tomasz Fedyszyn – Studiował na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na wydziale Edukacji Artystycznej. W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury pracuje jako instruktor do spraw fotografii, plastyki i sztuki oraz asystent kuratora galerii OKNO. Czynnie działa jako twórca. Jego ulubionym medium jest malarstwo, ale sięga też po inne środki wyrazu takie jak fotografia i instalacje. Dotychczas swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.
Kontakt i zapisy:
Anna Panek-Kusz
Tomasz Fedyszyn
Pracownia fotograficzna dla dzieci i młodzieży
mała „AKFA”
(Autorska Komórka Fotografii Artystycznej)
Podczas zajęć uczestnicy poznają fotografie tradycyjną (analogową) i cyfrową. Uczą się zasad kompozycji, doboru tematów, jak również pracy w ciemni, poczynając od zabaw – tworzenia luksografii, fotogramów do koncepcyjnych realizacji fotograficznych.
Uczestnictwo w zajęciach daje im możliwość:
- przeżycia przygody z fotografią
- nauki patrzenia i dostrzegania
- poznania zasad prawidłowego kadru – czyli jak zaplanować zdjęcie, obraz
- poznania tajników fotografii tradycyjnej (analogowej) – pracy w ciemni fotograficznej i poznawanie właściwości materiałów światłoczułych
- twórczego spędzenia czasu
- nabycia umiejętności sfotografowania przyjaciół, znajomych, wydarzeń rodzinnych, ale również tematów abstrakcyjnych
Pracownia przeznaczona jest dla dzieci od 9-15 lat.
Zajęcia wokalne – zespół Konsonans
Konsonans powstał pod koniec 1999 roku. Zespół bierze czynny udział w życiu kulturalnym społeczności naszej gminy i nie tylko. Obecnie w skład zespołu wchodzi 20 osób oraz okazjonalnie 4 muzyków akompaniujących podczas występów. Od 20 lat towarzyszy wydarzeniom pogranicza – bawi, wzrusza, zaskakuje.
Celem zespołu jest kultywowanie tradycji, zwyczajów, pielęgnowanie polskości, świadomości kulturowej społeczeństwa jak również integracja zespołów folklorystycznych, kochających muzykę oraz śpiew. Występy i spotkania zespołów sprzyjają wymianie kulturalnej, niosą radość i stwarzają doskonałą okazję do nawiązywania nowych znajomości i wymiany doświadczeń.
Od 2 lat Konsonans współpracuje z zespołem Lebensfreude z Frankfurtu nad Odrą, tworząc razem międzynarodowy zespół pod nazwą Kukułeczki’s.
Kontakt i zapisy:
Piotr Pakulski